mürver’de yeni
 

Mürver

ateşin içinden...

restaurant

Yaz-kış demeden durmaksızın yanan ateşimizle, menümüzü ve lezzet keşiflerimizi mevsimlerin ruhuna ve malzemesine göre çeşitlendiriyoruz. Farklı pişirme tekniklerini ve yöresel tarifleri, yerel malzemelerle açık ateş etrafında tartışıyor ve yorumluyoruz.

Mürver’de

Ateş, hikayemizin başkahramanı. 

Deniz, mutfağımızın en vazgeçilmez kaynağı. 

Toprak ve Anadolu, mahsulleri, malzemesi, yetiştirenlerin emeği ve tarifleriyle en büyük mucizesi.

 

Ateşte pişiriyoruz. 

Farklı aromalara sahip otlarla açık odun ateşimizde ve taş fırınımızda, Balık Pazarı’ndan gelen günlük balık ve deniz mahsullerini, kendi dinlendirdiğimiz, kuruttuğumuz ve islediğimiz etleri servis ediyoruz.

Bir Mürver klasiği

Açıldığımız 2017 yılından bu yana en sevilen tabaklarımız bir Mürver klasiğine dönüştü ve menümüzü hiç terk etmedi. Trakya Kıvırcık, Külde Ahtapot, tatlılarda fırın sütlaç dondurmalı Yanık Sütlaç, dönemsel olarak mevsim güzeli malzemelerin baş rol aldığı menümüzün imza yemekleri arasında.

Manzaramız

Mürverin yaratıcı, rahat ve çağdaş ortamını, ahşap, mermer, karasaç ve bakır gibi malzemelerle birlikte yeşillikler ve nefis tarihi yarımada, Topkapı ve deniz manzarası çevreliyor.

Mottomuz


Mevsimleri,

Bir masa etrafında buluşmayı,

Kahkahanın eşlik ettiği kadeh seslerini,

Yemeği, -haliyle ateşi…

Paylaşmayı ve eşitliği,

Anlamayı. Olduğu haliyle sevmeyi. Denemeyi,

Toprağın, suyun, güneşin ve emeğin hayat verdiği malzemelerle

yemek mucizesini ve yöreselliği konuşmayı,

Öğrenmeyi, değişmeyi ve çeşitliliği…

seviyoruz.

Şef tezgahı

 

Nero Picasso mermer kullanılarak tasarlanan altı kişilik şef tezgâhımızda, Mürver’in ateş sevdasını, mutfağın canlı ortamı ve özel tabaklar eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. 


* Şef tezgahı alınan Corona tedbirleri gereği servis dışıdır.

Karaköy’de Novotel İstanbul Bosphorus’un en üst katında yer alan Mürver; yaratıcı, rahat, çağdaş ve özgün bir yemek deneyimi için kapılarını 2017’de açtı. Akfen GYO’nun yatırımı ile AccorHotels’in işletmesini yaptığı mekana, Mehmet Gürs danışmanlık hizmeti verirken, mekanın şefliğini Yılmaz Öztürk üstleniyor.

bar

110

Mürver’in iç mekanından yaz/kış kullanıma açık terasına uzanan bar alanları, iş çıkışı, ayaküstü atıştırmalıklar ya da kahve/tatlı molası için rahat ve ferah bir ortam sunuyor. 

 

 

Wine Spectator tarafından 2019 yılında ödüllendirilen zengin şarap kavımız, her mevsim taze malzemeler ve yaratıcı teknik ve reçetelerle yenilenen menümüz ve imza kokteyllerimizle barımız Pazar hariç her gün açık. Çalışma saatleri için iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Kokteyl ve şarap listemize, menü sekmesindeki İçecek ve Bar bölümünden ulaşabilirsiniz.

111

grup & etkinlik

Kutlama, grup yemekleri ve özel günler için hazırladığımız öğlen/akşam menüleri, toplantı odası vb. imkanlar için bizimle irtibata geçin.

 

e-mail | 0212 372 07 50