Mürver

ateşin içinden...

restaurant

Yaz-kış demeden durmaksızın yanan ateşimizle, menümüzü ve lezzet keşiflerimizi mevsimlerin ruhuna ve malzemesine göre çeşitlendiriyoruz. Farklı pişirme tekniklerini ve yöresel tarifleri, yerel malzemelerle açık ateş etrafında tartışıyor ve yorumluyoruz.

Mürver’de

Ateş, hikayemizin başkahramanı. 

Deniz, mutfağımızın en vazgeçilmez kaynağı. 

Toprak ve Anadolu, mahsulleri, malzemesi, yetiştirenlerin emeği ve tarifleriyle en büyük mucizesi.

 

Ateşte pişiriyoruz. 

Farklı aromalara sahip otlarla açık odun ateşimizde ve taş fırınımızda, Balık Pazarı’ndan gelen günlük balık ve deniz mahsullerini, kendi dinlendirdiğimiz, kuruttuğumuz ve islediğimiz etleri servis ediyoruz.

Bir Mürver klasiği

Açıldığımız 2017 yılından bu yana en sevilen tabaklarımız bir Mürver klasiğine dönüştü ve menümüzü hiç terk etmedi. Trakya Kıvırcık, Külde Ahtapot, tatlılarda fırın sütlaç dondurmalı Yanık Sütlaç, dönemsel olarak mevsim güzeli malzemelerin baş rol aldığı menümüzün imza yemekleri arasında.

Manzaramız

Mürverin yaratıcı, rahat ve çağdaş ortamını, ahşap, mermer, karasaç ve bakır gibi malzemelerle birlikte yeşillikler ve nefis tarihi yarımada, Topkapı ve deniz manzarası çevreliyor.

Manzaramız

Mürverin yaratıcı, rahat ve çağdaş ortamını, ahşap, mermer, karasaç ve bakır gibi malzemelerle birlikte yeşillikler ve nefis tarihi yarımada, Topkapı ve deniz manzarası çevreliyor.

Mottomuz


Mevsimleri, Bir masa etrafında buluşmayı, Kahkahanın eşlik ettiği kadeh seslerini, Yemeği, -haliyle ateşi… Paylaşmayı ve eşitliği, Anlamayı. Olduğu haliyle sevmeyi. Denemeyi, Toprağın, suyun, güneşin ve emeğin hayat verdiği malzemelerle yemek mucizesini ve yöreselliği konuşmayı, Öğrenmeyi, değişmeyi ve çeşitliliği… seviyoruz.

şef

Mevlüt Özkaya 

Şef
Mürver Restaurant

1988 doğumlu olan şefimiz Mevlüt Özkaya, profesyonel mutfak eğitim hayatına Antalya Turizm Otelcilik Lisesi mutfak bölümüyle başladı. 2010 yılında Kocatepe Üniversitesi Aşçılık Ön Lisans Aşçılık Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılından itibaren farklı şef restoranlarında deneyimler kazandı. 2017’de restoranın kurucu şefleriyle beraber Mürver Restaurant’ın açılış şefliğini yaptı.

 

2021 yılından bu yana Mürver Restaurant’ta “Executive Chef” görevini aktif olarak sürdürüyor.

 

Şefimiz aşçılık hikayesinin en büyük mimarının Neslehan, yani yanında büyüdüğü babaannesi olduğunu söylüyor. Kendisinin el lezzetine olan hayranlığı, Mevlüt Şef’i yemek yapmaya yakınlaştırmış ve yemeğe olan ilgisiyle beraber, aldığı eğitimler ve kazandığı deneyimlerle, yerel ürünler aracılığıyla geçmişle bağ kurup yeni yemekler ve teknikler araştırmayı bir tutku haline dönüştürmüş. 

 

Mürver’in yemeklerini her mevsim, denizin ve toprağın bize sunduklarıyla hazırlayarak pişirme tutkusunu sürdüren şef Mevlüt Özkaya, MICHELIN Rehberi’nin Türkiye’deki ilk yılında “MICHELIN Genç Şef” ödülüne layık görülmüştür.

Şef tezgahı

Nero Picasso mermer kullanılarak tasarlanan altı kişilik şef tezgâhımızda, Mürver’in ateş sevdasını, mutfağın canlı ortamı ve özel tabaklar eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. 

Şef tezgahı

Nero Picasso mermer kullanılarak tasarlanan altı kişilik şef tezgâhımızda, Mürver’in ateş sevdasını, mutfağın canlı ortamı ve özel tabaklar eşliğinde deneyimleyebilirsiniz. 

şarap

Canlı ateş ve açık mutfak konseptli Mürver’de yaklaşık 400 çeşit yerli ve yabancı şarap bulunmaktadır. Mürver’in zengin kavı 2023 yılında Wine Spectator tarafından «Award of Excellence» kategorisinde ödüllendirilmiştir.

DSF6808_2_11zon

Şarap direktörümüz Gürkan Özkan’ın yerinde ve üretici ziyaretleri ile titizlikle seçmiş olduğu şaraplar ağırlıklı olarak yerel şaraphanelerin butik ürünlerinden oluşmaktadır.

 

Mürver, zengin şarap şeçkisinin yanı sıra, 50 çeşit kadeh şarabıyla da farklı damak zevklerine hitap ederken yemek ve şarap eşleşmeli menüleri ile de misafirlerine unutulmaz bir tadım deneyimi sunmaktadır.

 

Şarap Listesi ve Şarap Eşleşmeli Tadım Menüsünü inceleyebilirsiniz

l4a1125-11zon-11zon

bar

Mürver’de, İstanbul’un tüm cazibesini  gerek manzarası gerekse ambiansı ile açığa çıkaran hareketli, rahat ve  ferah bir kokteyl bar da bulmaktadır.

murver-kasim-53-11zon-1-11zon

Taze malzemeler ve yaratıcı tekniklerle her mevsim dinamik bir menüye sahip olan Mürver Kokteyl Bar’da, zengin şarap seçenekleri, rakı,  kokteyl menüleri ve ayaküstü atıştırmalıklarla, iş çıkışı ya da öğle arasında rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim sunulmaktadır.

 

İçerisinde bulunduğu tarihi dokudan ilham alan ve özel reçeteleriyle misafirlerin ilgi odağı olan Mürver Kokteyl Bar’in  zengin menüsü miksoloji uzmanı bar şefi Serhat Şengül’ün imzasını taşımaktadır. Özel demleme teknikleri ile oluşturulmuş “Galata”, “İki Yaka” imza kokteyller arasında yer alıyor.

 

*Bar Listesini inceleyebilirsiniz.

25.06.2022_Murver-13798

grup & etkinlik

Kutlama, grup yemekleri ve özel günler için hazırladığımız öğlen/akşam menüleri, toplantı odası vb. imkanlar için bizimle irtibata geçin.

 

e-mail | 0212 372 07 50

Kutlama, grup yemekleri ve özel günler için hazırladığımız öğlen/akşam menüleri, toplantı odası vb. imkanlar için bizimle irtibata geçin.

 

e-mail | 0212 372 07 50

Karaköy’de Novotel İstanbul Bosphorus’un en üst katında yer alan Mürver; yaratıcı, rahat, çağdaş ve özgün bir yemek deneyimi için kapılarını 2017’de açtı. Akfen GYO’nun yatırımı ile AccorHotels’in işletmesini yaptığı mekana, Mehmet Gürs danışmanlık hizmeti verirken, mekanın şefliğini Mevlüt Özkaya üstleniyor.